Uspešno veče za BiH i Crnu Goru: Finska pala u Zenici nakon preokreta, Mugoša het-trikom srušio Rumune

Kraj letnjeg dela Lige nacija u pobedničkom stilu za regionalne ekipe

• 4
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine Foto: Tanjug / AP

Fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine i Crne Gore zabeležile su pobede u četvrtom kolu Lige nacija.

Selekcija Bosne i Hercegovine dočekala je Finsku u Zenici i na kraju slavila sa 3:2 posle preokreta.

Domaći su poveli već u petom minutu golom iz penala Miralema Pjanića. Međutim, već u 10. minutu Temu Puki je poravnao, a u 18. minutu je Finska stigla i do potpunog preokreta golom Bendžamina Kalmana.

Brzo su se reprezentativci BiH oporavili od tog šoka, pa je Edin Džeko u 29. minutu izjednačio na 2:2, nakon asistencije Pjanića. "Bosanski dijamant" je pogodio i u 58. minutu, i postavio konačan rezultat, a Džeko je tada pogodio sa ivice kaznenog prostora.

Edin Džeko Foto: Tanjug / AP

U istoj grupi Crna Gora je došla do fantastične pobede na gostovanju protiv Rumunije rezultatom 3:0.

Sva tri gola za crnogorsku reprezentaciju postigao je Stefan Mugoša, a zanimljivo da su asistenti za sva tri gola bili igrači koji su nosili ili i dalje nose dres "večitih rivala". Za prvi gol asistirao je Marko Janković, Vladimir Jovović je bio asistent kod drugog gola, a Igor Vujačić kod trećeg.

Ovim pobedama Bosna i Hercegovina i Crna Gora su se izdvojile na vrhu Grupe 3 Lige B. Prvoplasirana je selekcija BiH sa osam bodova, dok Crna Gora ima bod manje.