≫

Ludnica u Batumiju: Infarkt produžetak, Slovan iz kornera u 123. ide u 2. krug kvalifikacija Lige šampiona

Kakav kiks golmana domaćeg tima u kakvom momentu

• 0
vladimir vajs Foto: youtube/Football Highlights

Dinamo Batumi i Slovan iz Bratislave režirali su moguće jednu od najuzbudljivijih utakmica u kvalifikacijama za Ligu šampiona, koje su posle ove večeri završene za Gruzine, a nastavljaju se za Slovake. Slovan je, naime, savladao rivala u revanšu, u gostima, rezultatom 2:1, i to golom Vladimira Vajsa iz kornera u 123. minutu!

Pogledajte taj trenutak.

Golman Dinamo Batumija je krenuo "u prazno", rano je cenio gde će Vajs uputiti loptu i to ga je skupo koštalo. Iskusni kapiten gostiju je u poslednjem trenutku video nameru golmana Dinama i iz ugla gađao direktno u gol - i pogodio!

Na taj način Slovan je uspeo da dođe do volšebnog preokreta koji nije bio na vidiku nakon što je Dinamo u 115. minutu pogodio za 1:0 i bio nadomak pobede i plasmana u narednu rundu kvalifikacija. Prvi meč, napomenimo, završen je bez golova, pa je Slovanu u momentu vođstva rivala bio potreban gol kako bi u najgorem slučaju izborio penal-seriju.

Međutim, dobili su "bingo", uzeli su sve što su mogli u poslednjih 5+ minuta meča.

Najpre je Barsegjan pogodio za 1:1 u 115. minutu, da bi na već opisan način Vajs bacio Slovake u delirijum i poslao ih na Ferencvaroš u naredenoj rundi takmičenja.

Mađarski šampion je u isto vreme porazio Tobol ubedljivo, rezultatom 5:1, i zakazao okršaj sa Slovanom.

Revanši 1. kola kvalifikacija za Ligu šampiona

Utorak

RFS (Letonija) - Helsinki (Finska) 2:1, prvi meč 0:1 (RFS prošao posle penala)

Linkoln (Gibraltar) - Škupi (Makedonija) 2:0, prvi meč 0:3

Karabag (Azerbejdžan) - Leh (Poljska) 5:1, prvi meč 0:1

Žalgiris (Litvanija) - Balkani (tzv. Kosovo) 1:0 posle produžetaka, prvi meč 1:1

Šahtjor Soligorsk (Belorusija) - Maribor (Slovenija) 0:2, prvi meč 0:0

Dinamo Batumi (Gruzija) - Slovan Bratislava (Slovačka) 1:2 posle produžetka, prvi meč 0:0

Ferencvaroš (Mađarska) - Tobol (Kazahstan) 5:1 (prvi meč 0:0)

Kluž (Rumunija) - Pjunik (Jermenija) 1:0, prvi meč 0:0

Linfild (Severna Irska) - TNS (Vels) 0:0, prvi meč 0:1