≫

Veče karijere Srbina: Sa dva gola izbacio prvaka Rumunije u kvalifikacijama za Ligu šampiona

Zoran Gajić je malo poznat širem krugu ljubitelja fudbala u Srbiji, ali to je bio samo do ove večeri u kojoj je pogocima u 89. i 119. minutu spasao svoj tim i omogućio mu trijumf u penal seriji

• 3
zoran gajić Foto: printscreen

Fubaleri jermenskog Pjunika priredili su senzaciju plasmanom u 2. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona preko rumunskog Kluža, a Srbin Zoran Gajić (32) je junak večeri, najzaslužniji za ogroman uspeh gostiju. Bivši igrač mlađih kategorija Rada, te BSK Borče, koji već dugi niz godina igra za istočnoevropske klubove, dočekao je najveći momenat karijere na evro sceni pošto je sa dva gola u poslednjim minutama meča, odnosno produžetka, doslovce izvukao Pjunik iz živog blata i trasirao mu put do pobede.

Gajić, inače štoper, je najpre pogodio za 1:1 u 89. minutu, izborio dodatnih pola sata igre, da bi onda ponovio isto, pogodio i u 119. minutu za 2:2, i omogućio Jermenima šansu u penal seriji. Prvi meč je inače završen bez golova.

Na penal ruletu, psihološki jači Jermeni u tom momentu, dotukli su poljuljane Rumune pred njihovim navijačima i obezbedili prolaz u dalje takmičenje. Gajić nije "tukao" jedanaesterac, to su savršeno činili njegovi saigrači (četiri od četiri), ali je definitivno najveći junak utakmice i sigurno ove runde kvalifikacija za elitno takmičenje.

Kod Rumuna, tragičari večeri bili su Petrila i Kamora koji su promašili šuteve u penal seriji.

Pogledajte u nastavku gol Gajića za 2:2 u samoj završnici produžetka.

Pjunik će u narednoj rundi za rivala imati Dudelanž iz Luksemburga i eto nove i lepe prilike za Gajića i družinu iz Jerevana da naprave novi iskorak.

Revanši 1. kola kvalifikacija za Ligu šampiona

Utorak

RFS (Letonija) - Helsinki (Finska) 2:1, prvi meč 0:1 (RFS prošao posle penala)

Linkoln (Gibraltar) - Škupi (Makedonija) 2:0, prvi meč 0:3

Karabag (Azerbejdžan) - Leh (Poljska) 5:1, prvi meč 0:1

Žalgiris (Litvanija) - Balkani (tzv. Kosovo) 1:0 posle produžetaka, prvi meč 1:1

Šahtjor Soligorsk (Belorusija) - Maribor (Slovenija) 0:2, prvi meč 0:0

Dinamo Batumi (Gruzija) - Slovan Bratislava (Slovačka) 1:2 posle produžetka, prvi meč 0:0

Ferencvaroš (Mađarska) - Tobol (Kazahstan) 5:1 (prvi meč 0:0)

Kluž (Rumunija) - Pjunik (Jermenija) 2:2 posle produžetka, 2:4 penalima, prvi meč 0:0

Linfild (Severna Irska) - TNS (Vels) 2:0 posle produžetka, prvi meč 0:1