Srbin eliminisao predstavnika Kosova iz kvalifikacija: Partizanovo dete presudilo Gnjilanu

Samoprozvana država Kosovo izgubila još jednog predstavnika u Evropi

• 6
Nikola Belaković, FK Liepaja Foto: Printscreen

Fudbaleri Liepaje savladali su Gnjilane rezultatom 3:1 i tako anulirali poraz iz prvog meča (1:0) u kvalifikacijama za Ligu konferencija, a ulogu u prolazu letonskog predstavnika imao je i srpski fudbaler Nemanja Belaković.

Belaković je ušao u igru na početku drugog poluvremena, a nije mu puno trebalo da postigne gol za svoju ekipu.

Igrao se 64. minut meča, rezultat je bio 1:1 (2:1 za Gnjilane u ukupnom skoru), a Belaković je tada zatresao mrežu rivala i izjednačio ukupni rezultat.

Značio je jako taj gol Partizanovom đaku, koji je skinuo dres i dobio žuti karton za taj potez.

Do kraja meča Liepaja je došla i do potpunog preokreta u međusobnom skoru golom Doda iz penala u 88. minutu i tako eliminisala predstavnika samoprozvane države Kosovo.