≫

Katai u deset najboljih ikada u Zvezdi: Sa dva gola protiv Kolubare nastavio da piše istoriju

Fudbaler crveno-belih uspeo je da matira rivale u 9. i 25. minutu

• 2
FK Crvena Zvezda - FK Partizan, Derbi, Finale Kupa Foto: Nikola Tomić

Fudbaleri Crvene zvezde "demoliraju" Kolubaru u utakmici 2. kola Superlige Srbije. Za manje od pola časa igre već su četiri puta uspeli da matiraju golmana gostujuće ekipe i grabe ka vrlo ubedljivom trijumfu.

Sa dva gola u tom periodu "doprineo" je i Aleksandar Katai, koji se upisao u strelce prvo u 9. minutu, a potom i u 25. minutu susreta, čime je stigao do 84. i 85. gola u dres Crvene zvezde i ušao u odabrano društvo najboljih strelaca tima sa Marakane.

Samo devet igrača se sada nalazi ispred Kataija kada je reč o broju pogodaka koje su postigli za Zvezdu. Najbolji je legendarni Bora Kostić sa 230 pogodaka, a na podijumu su još Dragan Džajić sa 155 golova i Dušan Savić koji je 149 puta matirao rivale u crveno-belom dresu.

Ispred Kataija su još: Zoran Filipović (138), Kosta Tomašević (137), Vojin Lazarević (134), Darko Pančev (116), Rajko Mitić (109) i Mihajlo Pjanović (92).

Vrlo je izvesno da će Aleksandar Katai u slučaju da ostane živ i zdrav uskoro izbiti i na deveto mesto ove liste, a preostaje da se vidi dokle bi mogao da "dogura".