≫

Zemljotres na Vembliju: Engleskinje prvakinje Evrope, junakinja skinula dres pred 87.000 ljudi!

Ostrvljanke su nove šampionke Starog kontinenta

• 6
Klo Keli Foto: Tanjug/AP

Veliko finale Evropskog prvenstva u fudbalu u konkurenciji dama opravdalo je očekivanja. Pred ogromnih i rekordnih 87.000 ljudi na londonskom "Vembliju" Engleskinje su porazile Nemice rezultatom 2:1 posle produžetka u kojem je junakinja bila Kloe Keli - sa golom za pobedu u 110. minutu.

Bio je to klimaks drame koja je "pretila" da ode i u penal seriju, ali je ogromna želja Ostrvljanki da pred krcatim tribinama dođu do pobede i pre tog najneizvesnijeg ruleta sa bele tačke, prevagnula i slomila Nemice.

U ključnoj akciji koja je prethodila pobedonosnom golu, Keli se najbolje snašla u srcu kaznenog prostora posle kornera. Sjajno se najpre podmetnula da zauzme poziciju za šut, nije uspela iz prvog pokušaja, ali jeste iz drugog da matira gostujuću golmanku, za potpuni delirijum na stadionu.

Za trenutak je delovalo da je pogodak poništen, međutim brzo je zebnja domaćih razvejana, sudija je pokazao na centar i to je dovelo do eksplozije radosti Egleskinja. U nastupu radosti Keli je skinula dres i trčala kao "oparena" uz urlik mase koja je slavila gol koji je doneo titulu.

Prethodno, Tun je donela vođstvo Engleskinjama u 62. minutu, dok je Magul u 79. izjednačila i uvela meč u produžetak.