≫

Rendžers razbijen, remi u Kneževini, Benfika demonstrirala silu

Polako se definišu mogući učesnici grupne faze Lige šampiona

• 1

Posle pobede Viktorije Plzenj, u prvim utakmicama dvomeča trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, kao i Dinama protiv Ludogoreca, odigrani su i ostlai mečevi u kojima su Monako i PSV remizirali, 1:1, dok je Rojal Union slavio na svom terenu protiv Rendžersa sa 2:0, a Benfika je bila ubedljiva protiv Midtjilanda sa 4:1.

Belgijanci su od starta meča napali prošlogodišnjeg finalistu Lige Evrope i igrali bez mnogo respekta. To im se isplatilo u 27. minutu kada je Tedu Tauma razpalio po lopti i savladao Džona MekLaflina za početno vođstvo.

U nastavku, Rendžers je imao posed, ali nije uspeoda konkretnije ugorzi gol domaćih. Koliko su bili nemoćni u ovom periodu pokazuje i to, da nisu uspeli da upute udarac na gol. Tako je, umesto izjednačenja, Goldson u 75. minutu visoko podigao ruku u koju ga je pogodila lopta, a bosanskohercegovački sudija Peljto je posle gledanja VAR-a pokazao na "belu tačku".

Dante Vanzir e tako postavio konačnih 2:0 za Rojal Uniona pred revanš na "Ajbroksu".

Kada je reč o meču u Monaku, gostima je u 38. minutu prednost doneo Verman, posle asistencije Luka de Jonga, a PSV je izjednačio zahvaljujući Akselu Disasiju u 80. minutu, koji je tako postavio konačan rezultat.