≫

Voždovcu malo za sreću treba: Jedan, ali vredan na krovu, Zmajevi u 90. minutu do delirijuma!

Rezervista Nikša Vujanovović doneo ekstazu za domaće protiv Radničkog iz Kragujevca

• 1
Voždovac slavlje Foto: MN Press

Fudbaleri Voždovca su nastavili u "minimalističkom" stilu u novoj sezoni Superlige, ponovo su bili akteri meča sa malo golova, a ovaj put jedan im je bio dovoljan za sreću - i to u 90. mintu utakmice.

Rezervista Nikša Vujanović bio je junak pobede domaće ekipe protiv Radničkog iz Kragujevca u prvom meču 5. kola Superlige - 1:0.

Mladi crnogorski internacionalac je ušao u drugom poluvremenu u igru, u ključnoj situaciji našao se na pravom mestu u pravo vreme, spremno sačekao pas sa krila u kaznenom prostoru, i bio dovoljno miran da pogodi loptu i smesti je u mrežu. Bila je to savršena timska akcija, tropotezna kombinacija ofanzive i efikasna završnica vredna tri boda.

Zanimljivo, bio je ovo tek drugi gol Voždovca ove sezone na pet utakmica, međutim ova ekipa iako teško daje, još teže prima golove čemu znčajan doprinos daje čuvar mreže Miloš Krunić - kome je ovo bio već četvrti meč da je odbranio svoju mrežu.

Zmajevima je ovo bila i druga pobeda ove sezone koja ih je pozicionirala u "gornji dom" superligaške tabele sa osam osvojenih bodova. Jedini poraz Voždovčani su pretrpeli u minulom kolu od Spartaka u gostima rezultatom 3:0.

Gosti ostaju na pet bodova i jednom pobedom u dosadašnjem delu seezone.