Dinamo Zagreb je u Ligi šampiona: Makazice Petkovića i goleada u produžetku presudili žilavim Norvežanima

Hrvatski predstavnik se vraća u Ligu šampiona

• 44
FK Dinamo Zagreb FK Bode Glimt Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Dinama iz Zagreba novi su učesnici grupne faze Lige šampiona pošto su, posle produžetka, slavili protiv Bode Glimta sa 4:1.

U ovaj meč Dinamo je ušao sa zaostatkom od jednog gola iz prvog meča. Tako je usledila ofanziva domaćina od samog starta pa je već u 4. minutu Oršić pogodio i potpuno anulirao prednost Bodea. U nastavku, Dinamo je nastavio sa napadima, a najlepši potez na meču izveo je Bruno Petković kada je u 35. minutu, posle asistencije Ristovskog, makazicama doneo svom timu prednost od 2:0.

Imao je Dinamo Ligu šampiona, ali se gosti nisu predavali. Usledio je gol u 70. minutu Gronbeka koji je, ispostaviće se doneo Norvbvežanima produžetke.

Usledila je žestoka borba u kojoj se domaći tim bolje snašao, pa je Drmić u 117. minutu doneo grupnu fazu Lige šampiona svom timu. tačku na meč stavio je Bockaj u 120. minutu meča.