≫

Tobdžije rastužile i naljutile Mitrovića: Srbin dao novi gol, svađao se s Džakom i navijačima Arsenala

Mitrović se penje na drugo mesto na listi strelaca

• 2
Granit Džaka, Aleksandar Mitrović Foto: Joe Toth / Shutterstock Editorial / Profimedia

Fudbaleri Arsenala savladali su Fulam posle preokreta u gradskom derbiju i tako nastavio sa maksimalnim učinkom u Premijer ligi i ostali su lideri na tabeli.

Aleksandar Mitrović je u 56. minutu doneo prednost Fulamu i veliku radost njihovim navijačima.

Gabrijel se poigravao ispred svog šesnaesterca, Mitrović mu se prikrao, oduzeo mu je loptu i matirao Remsdejla.

Ali prednost nije dugo trajala, pošto je Odegard u 64. minutu poravnao rezultat na 1:1 na asistenciju Sake.

Odolevao je Fulam do same završnice, iako su igrači Arsenala vršili veliki pritisak. Pokušavali su iz kontri i preko prekida igrači Fulama, naročito preko Mitrovića, ali je odbrana Arsenala bila sigurna, na čelu sa golmanom Remsdejlom.

Kada je delovalo da bi rezultat mogao da završi rezultatom 1:1, usledila je velika radost domaćih navijača, jer je Gabrijel posle velike gužve i kornera koji je izveo Martineli bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru i postigao je gol za pobedu.

Tako se Gabrijel iskupio za veliki kiks kada je Mitroviću omogućio da postigne gol.

Aleksandar Mitrović je bio posebno ljud nakon što je Arsenal primio drugi gol, pa je bilo i na ivici sukoba sa nekim igračima Arsenala, a zbog jednog duela je imao i raspravu sa Granitom Džakom, starim poznanikom sa duela protiv reprezentacije Švajcarske.

Takođe, žestoko se bunio i kod sudije, a imao je i sitne čarke i sa navijačima Tobdžija na tribinama, kada je upao u jednu manju verbalnu raspravu.

Arsenal posle ove pobede ostaje lider na tabeli sa maksimalnih 12 poena, dok je Fulam na 11. mestu sa 5 bodova.