Dinamo nije mogao do iznenađenja, Milan je prejak: Šahtjor i Seltik podelili bodove

Siguran je bio italijanski šampion

• 0
Milan

Fudbaleri Milana savladali su na domaćem terenu zagrebački Dinamo rezultatom 3:1.

Iako je hrvatski šampion u prvom kolu savladao Čelsi, ovoga puta iznenađenja nije bilo. ,

Dobro su se držali gosti u prvom poluvremenu, a mrežu zagrebačkog kluba zatresao je Olivije Žiru tek u 45. minutu golom iz penala. Kako je počeo drugo poluvreme, tako je Milan dao i drugi gol. Strelac je bio Aleks Salemakers u 47. minutu.

Dinamo se nije predavao, pa je preko Mislava Oršića u 56. minutu smanjio na 2:1. Golu je prethodila sjajna asistencija Bruna Petkovića.

Ipak, prvenac Tomaso Pobege i konačno je stavio tačku na ovaj meč.

Šahtjor i Seltik odigrali su nerešeno 1:1.

Škotski predstavnik je poveo u 10. minutu preko Artjoma Bondarenka, ali je Mihajlo Mudrik izjednačio i, ispostaviće se, postavio konačan rezultat.