Novi potop Ajaksa protiv Napolija, primili deset u dva meča: Ne ide im ni sa Tadićem, ni bez njega

Napolitanci su penicilin za tim iz Amsterdama

• 1
napoli Foto: Tanjug/Ap

Kakav Napoli - strašan Napoli!

Italiajnski tim "gazi" gde stigne i koga stigne, nije bitan protivnik, ni liga, jedno je sigurno: tim Lućana Spaletija je strah i trepet za sve protivnike ove sezone, a Ajaks će dugo pamtiti dvomeč Lige šampiona u sedam dana i potop u 180 minuta fudbala sa južnjacima sa Čizme.

U Amsterdamu 6:1, u Napulju 4:2!

Bez suspendovanog Dušana Tadića (dobio crveni karton u prvom meču), Ajaks je malo toga mogao u Napulju, sve i da je igrao srpski majstor teško da bi gosti bilo šta mogli da učine protiv razigranog i efikasnog tima koji ove sezone, podsetimo, u oba takmičenja (Serija A i Liga šampiona) ima 11 pobeda i dva nerešena rezultata - bez poraza!

Koliko je Napoli u ovom trenutku moćan tim, daleko nadmoćniji od Ajaksa, dovoljno svedoči i činjenica da je već posle 16 minuta borbe na "Maradoni" vodio 2:0.

Strelci za Spaletijevu "skvadru" bili su Lozano u 4. minutu i Raspadori u 16.

Tu je negde i bio kraj svake nade gostiju da mogu postići pozitivan rezultat, više ih je brinulo da ne dožive novi debakl, koji su, istina, izbegli pogocima Klasena i Bergvajna (penal), ali dalje i bolje od toga nisu mogli. Napolitanci su im ekspresno ubili svaku nadu da mogu do egala.

Tačku na ovaj meč, na ekstazu domaćih, stavio je moćni Viktor Osimen golom koji je "pao" posle kontra udara Napolitanaca, kao odgovor na nešto ofanzivniju igru Kopljanika.

Napoli je ovom pobedom zapečatio prvo mesto u grupi sa maksimalnim učinkom u četiri kola i praktično je obezbedio plasman u nokaut fazu.