≫

Magija Salaha i asistencija Alisona rešile derbi Premijerlige: Liverpul srušio Siti za prvi poraz u sezoni

Potez Egipćanina prelomio je meč

• 0
Mohamed Salah Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Liverpula savladali su Mančester Siti sa 1:0 u derbiju 10. kola Premijer lige, a heroj ovog susreta bio je Mohamed Salah koji je bio jedini stralac na susretu.

Od početka meča na Enfildu igralo se tvrdo, a i pored šansi na obe strane, mreže su mirovale tokom prvih 45 minuta. U nastavku, zapretio je Liverpu preko egipatskog napadača čiji šut zaustavlja Ederson. Uzvratio je Siti preko Fodena koji pogađa za vođstvo, ali je gol posle odluke VAR-a poništio glavni arbitar meča Entoni Tejlor.

Najzanimljiviji momenat meča viđen je u 76. minutu kada je golman Alison ispucao loptu daleko preko svoje polovine. Ona dolazi do Salaha, koji je odlično prihvata, okreće se i posle trka ka golu Edersona donosi prednost svom timu od 1:0.

Liverpul je stigao do pobede posle tri kola i trenutno su osmi sa 13 bodova, drugi je Mančester Siti sa 23 , četiri manje od vodećeg Arsenala.