Murinjo udelio lekciju Stankoviću: Deki "požuteo" protiv svog nekadašnjeg učitelja, Roma dobila Sampdoriju

Zasluženo pobeda ide u glavni grad Italije

• 4
Dejan Stanković

Mnogo pažnje večeras je bilo posvećeno duelu Sampdorije i Rome večeras u Seriji A, pre svega zbog ponovnog susreta Dejana Stankovića sa svojim nekadašnjim uzorom i učiteljem Žozeom Murinjom. Iako je njegov tim pokušao da napravi iznenađenje, do toga, ipak, nije došlo - 0:1 (0:1).

Bio je naoštren Stanković da kako zna i ume uzme bodove čuvenom Portugalcu na klupi Vučice, ali ga je šokiralo rano vođstvo gostiju iz 9. minuta kada je Lorenco Pelegrino pogodio mrežu sa bele tačke i tako, ispostaviće se, postavio konačan rezultat utakmice.

Pre susreta videli smo i lepe scene, kada su se dva trenera zagrlila i poželela mnogo sreće jedan drugom uz kratko ćaskanje, što su slike koje su obišle celokupnu planetu.

Na kraju je, ipak, Stanković bio nešto nervozniji, pa je u 64. minutu dobio i opomenu od glavnog sudije Marka di Bela zbog protesta i prigovora. Smirio se, pa zbog toga nije naknadno i isključen.

Posle okršaja na stadionu "Luiđi Feraris", Sampdorija ostaje na poslednjem mestu sa tri boda iz deset utakmica i bez trijumfa, dok je Roma na četvrtoj poziciji sa 22 boda.