≫

Totalno ludilo: Deki preživeo u Kupu i "poludeo" posle penala, njegova Sampa videla eliminaciju pred očima!

Teško, ali je prošlo

• 6

Dojučerašnji trener Crvene zvezde i sadašnji šef struke Sampdorije, Dejan Stanković, nije mogao na luđi način da se domogne osmine finala Kupa Italije pošto je posle 22 izvedena penala izbacio niželigašku ekipu Askolija.

Stankovićeva četa je dobro otvorila meč, u skladu sa ulogom favorita, te povela pre Vere u 10. minutu, ali je gost uzvratio do 33. minuta kada je Koloćolo pogodio za 1:1.

Sa tim rezultatom se otišlo u produžetke, a tamo je Sampa bila pred eliminacijom.

Donati je u 110. minutu totalno preokrenuo rezultat i naterao domaći tim da napadne sa svim raspoloživim sredstvima.

Prvog igrača koga bi Deki trebalo da slavi je Ćićo Kaputo koji je u 118. minutu doneo 2:2 za amin penal ruletu.

Promašena su po dva jedanaesterca u prvih pet izvedenih, Sampa je ponovo videla eliminaciju, ali je na 3:3 Kaligara promašio penal za Askoli u petoj seriji.

Onda su svi naredni bili precizni, stiglo se broja 22 i Garna koji je bio neprecizan i inicirao veliko slavlje Stankovića i njegovih izabranika.

Nakon kraja meča, srpski strateg je ušao u burnu raspravu sa nekim ko je stajao iza kamere. Taj segment nije uhvaćen, ali je Dejan imao šta da mu kaže.

Za četvrtfinale, Sampdorija će igrati protiv Fiorentine.