≫

Ludnica u Firenci: Luka Jović pogodio za 3:3 u 90. minutu, Inter u nadoknadi bizarnim golom slavio sa 4:3!

Ovo je potrebno Luki, ovo je potrebno i Srbiji pred Katar, ali je Viola ipak na kraju poražena u goleadi

• 11
Luka Jović FK Fiorentina Foto: Profimedia/Joaquin Corchero /Shutterstock Editorial

Ovo je bila verovatno najbolja utakmica u dosadašnjem delu sezone! Srpski reprezentativac Luka Jović bio je strelac u 90. minutu trećeg, izjednačujućeg gola Fiorentine protiv Intera (3:3) u 11. kolu Serija A, ali je gost uspeo i pored toga da u petom minutu nadoknade dođe do lude pobede od 4:3.

Luka je ušao u 53. minutu u igru umesto Dankana, a onda je zablistao u nastavku meča.

U kakvom momentu je Luka pogodio - igrao se 90. minut kada je Nikola Milenković skočio, nadvisio svog čuvara i preglavao loptu koju je Jović, u padu, pokupio klizećim na nekih 6-7 metara i matirao Onanu za 3:3.

Ipak, Fiorentina je uspela u petom, poslednjem minutu nadoknade da primi pogodak i da izgubi utakmicu. Milenković je možda i bio fauliran od strane edina Džeka koji je izdržao duel u skoku, prosledio loptu na desnu stranu odakle je stigao centaršut koji je Venuti mogao da otkloni, ali je pogodio Henrika Mhitarjana od kojeg se lopta odbila u mrežu.

Pre toga svog ovog ludila, Nikolo Barela je u drugom minutu dao gol za milanski tim, a Lautaro Martinez je povisio na 2:0.

Kabral u 33. minutu umanjuje prednost, da bi Ikone prelepim udarcem i golom od prečke doneo poravnanje.

Stigao je još jedan jedanaesterac u 73. minutu, što je dalo šansu Lautaru da se po drugi put upiše u listu strelaca.

E, onda... Onda je bio vatromet u kojem je Jović mogao da bude heroj, ali ga je Mhitarjan na kraju zasenio pogotkom za pobedu.

Neverovatan meč i treća pobeda Intera u nizu, dok je ovo timu iz Firence treći poraz u četiri meča.