≫

Mitrović, a ko bi drugi! Novi gol Srbina za najavu preokreta, Fulam se primiče vodećoj grupi klubova

Nastavlja da rešeta Mitrogol

• 26
aleksandar mitrović Foto: Tanjug/Ap

Nova utakmica, novo kolo u Premijer ligi Engleske i novi gol najboljeg srpskog napadača Aleksandra Mitrovića - već deveti u 12 kola ove sezone. Pogodak našeg golgetera bio je, ispostaviće se, najava velikog preokreta "Kotadžersa" koji su od 0:1 stigli do 3:2 u gostima i osvojili bodove koji su ih vinuli sasvim visoko, vrlo blizu grupe vodećih timova.

Mitrogol je bio precizan u 26. minutu, doneo je egal na "Eland Roudu" posle udarca glavom, a nakon ubačene lopte Pereire iz kornera.

Potvrdio se i u ovoj situaciji Mitrović kao apsolutno superioran kada su "vazdušni dueli" u pitanju, to je njegov reon, tu pliva kao riba u vodi, pa protvnik ni ovog puta nije imao šanse.

Prethodno, vođstvo domaćem timu u 20. minutu doneo je Rodrigo, ali se posle toga igra Lidsa poprilično raspala.

Mitrović je pred kraj poluvremena dobio žestok udarac u nogu, morala je da mu se ukaže pomoć, delovalo je čak da će napustiti igru, ali je ipak nastavio meč.

U nastavku, srpski golgeter je bio svedok moći i dobre kreacije njegovih saigrača iz ofanzive. Pereira je zablistao sa još jednom asistencijom, Ridu je omogućio egzekuciju (za 1:2), da bi onda i sam Rid omogućio Vilijanu da potvrdi trijumf timu iz Londona.

Na kraju, u prvom minutu nadoknade vremena, Samervil je uneo malu neizvesnost golom za 2:3, međutim bio je to i poslednji trzaj domaćih danas.