≫

Vratila se mašina: Haland dva puta u metu, Griliš "pakovao", Siti lako na gostovanje Lidsu

• 0
Erling Haland Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Mančester sitija vratili su se posle mundijalske pauze pobedom pošto su u 17. kolu Premijer lige savladali Lids sa 3:1.

Prvi prvenstveni susret prelomljen je, čini se, u nadoknadi prvog poluvremena, a nakon toga je jurnjava domaćina bila krajnje bezuspešna.

U 46. minutu prvog dela igre Rodri je bio tu na odbitku i sproveo je loptu iza leđa golmna, a onda je duo utakmice stupio na scenu.

Erling Haland je u 51. minutu postigao svoj prvi od dva pogotka na ovom susretu, a asistent je bio Džek Griliš.

Ista meta - isto rastojanje, Haland pogađa u 64. minutu, a Griliš ponovo namešta gol koji je definitivno utvrdio boljeg u ovom dvoboju.

Lids je u 73. minutu uspeo preko Paskal Strauka da se skloni sa nule, a poraz je bio neminovan.

Građani su se približili sada vodećem Arsenalu na -5, ali Tobdžije su i dalje u veoma dobroj poziciji.