≫

Micićeva simultanka za spas Efesa, Srbin sa pet trojki iščupao prvaka Evrope od novog poraza

Srpski košarkaš preokrenuo takmicu u kroist Atamanovog tima

• 0
vasilije micić Foto: MN Press

Košarkaši Anadolu Efesa "preživeli" su u meču protiv Asvela na svom terenu u okviru 17. kola Evrolige, pobedili tek nakon proekreta u psoeldnjoj četvrtini u režiji Vasilija Micića - 78:72.

Bila je ovo tek druga pobeda za aktuelnog evropskog prvaka u poslednje tri utakmice, dovoljna za ostanak u gornjoj polovini evroligaške tabele.

Apsolutno najbolji akter utakmice bio je Vasilije Micić koji je Asvelu isporučio pet trojkuiiz osam pokušaja, od tek sedam timskih domaćeg tima. Preostale dve pogodili su Embaje i Boboa. Jasno je iz ovog koliko su igrači Efesa bili u problemu kada je reč o šutu za tri poena (7/22), no Micić je, srećom po njih, bio daleko iznad šuterskog sivila ekipe i bukvalno spasio svoj tim nove neprijatnosti.

Srpski reprezentativac utakmicu je završio kao najefikasniji akter u oba sastava sa 22 poena.

Vil Klajburn je doneo 15 poena pobedničkom timu, a Rodrig Boba 13.

Valja reći da su gosti vodili gotovo čitavu utakmicu, međutim onda kada je trebalo da idrže najjači udar Efesa nisu se pokazali najbolje. Micić je bio u MVP ritmu, Klajburn je pratio, odbrana je odradila svoj deo posla i Efes je za tili čas, u roku od samo nekoliko minuta pred sam finiš prokrenuo rezultat u svoju korist.

Kod gostiju, De Kolo i Lajti su prednjačili sa po 12 poena, Fal i Džeskon-Kartrajt su dodali po 10.