Neverovatan peh za Mitrovića, poništen mu gol iz penala!

Nije imao sreće Srbin, baš nije - Svrake kaznile kiks Srbina i došle do pobede u finišu

• 11
aleksandar mitrović Foto: Tanjug/Ap

Jedan od derbija ove runde Premijer lige igrao se u Njukaslu gde je istoimeni domaći sastav dočekao Fulam - i ovo je bila borba za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Na kraju, posle bure i drame u finišu, stigao je i gol u samoj završnici kojim su "Svrake" nastavile visok let na tabeli Premijeršipa. Današnja pobeda (1:0) donela je Njukaslu nastavak potere za četvrtoplasiranim Mančester junajtedom, od kojeg je sada dva boda razlika.

Fulam je propustio priliku da uhvati priključak u borbi za Ligu šampiona.

fudbaleri njukasla Foto: Tanjug/Ap

Za Aleksandra Mitrovića povratak na stadion gde je stasao premijerligaški, bio je kao iz noćne more.

Najveći krivac što je rezultat, na kraju, takav kakav je, jeste mokra trava ili ako hoćete srpski napadač.

Naime, najbolji strelac gostiju u 69. minutu je postigao gol iz jedanaesterca, ali je on poništen, jer je Mitrović nepropisno izveo kazneni udarac, što su odmah sudiji predočili igrači domaćeg tima.

Gol je opravdano poništen jer je Mitar, nažalost, pre udarca desnom nogom, usled proklizavanja dotakao loptu prvo levom nogom, te je uzalud bio njegov precizan hitac u rašlje.

Šteta, velika šteta za Mitrovića i Fulam koje bi pobeda na ovom meču lansirala u top 5 ekipa na tabeli Premijar lige.

U preostalom vremenu, iako se činilo da se meč bliži egal ishodu, on je ipak šokantno završen po goste, pošto je švedski golgeter Aleksander Ajzak, u 88. minutu, doneo domaćem sastavu dragocena tri boda, za delirijum crno-belih, i za tugu našeg asa i njegovih saigrača.