≫

Terminator Haland: Još jedan het-trik Norvežanina, na 19 utakmica postigao 25 golova!

Trka za titulu postaje vrlo napeta

• 1
erling haland Foto: Tanjug/Ap

Ima li ko bolji, ima li ko efikasniji, ubitačniji, ima li ko jači od Erlinga Halanda? Teško. Norvežanin je fudbalski predator, u nedelju popodne odigrao je 19. meč u Premijer ligi, postigao novi het-trik, pa sada na svom kontu ima neverovatnih 25 golova!

Njegov prvi pratilac na listi strelaca je Hari Kejn sa 15 golova.

Siti je danas kod kuće pobedio Vulverhemton 3:0 i nastavio da vrši pritisak na lidera Arsenal koga nešto kasnije očekuje derbi sa drugim mančesterskim timom.

Jasno je, navijači Građana navijaće za velike gradske rivale i čekati kiks "Tobdžija".

Što se tiče meča na "Etihadu", bila je to još jedna očita igra mačke i miša Sitija i njegovog rivala koji je, istina, odolevao do 40. minuta kada je Norvežanin prvi put naterao golmana gostiju na kapitulaciju.

Druga dva gola postigao je negde u začetku drugog dela meča, u razmaku od samo četiri minuta.

Tačka je bila stavljena, Siti je do kraja u laganom ritmu, kao da je u pitanju tek običan trening, priveo meč kraju. Vulfsi će priliku za bodove morati da traže na nekom drugom mestu.

Sa dve utakmice manje, tim Pepa Gvardiole ima dva boda manje od Arsenala.