Real pobedom zadržao korak za Barselonom: Madriđani rutinski slavili na teškom gostovanju

Madriđani sada zauzimaju drugu poziciju, sa 41 bodom, tri manje od prvoplasirane Barselone.

• 0
Atletik Bilbao - Real Madrid Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Reala iz Madrida savladali su ekipu Atletik Bilbaa rezultatom 2:0, u okviru 19. kola špankse La Lige.

Dosta otvoreno su obe ekipe startovale meč, i ređali su se napadi, kako na jednoj, tako i na drugoj strani. Prvi su zapretili domaći, u 11. minutu, kada je Aitor Paredes gađao glavom, ali je Tibo Kurtoa uspeo da reaguje. Pretio je i Injaki Vilijams, ali je šutirao pored leve stative.

Usledila je inicijativa Reala, i sjajna igra Karima Benzeme, a upravo Francuz je u 24. minutu pogodio i doveo Real do prednosti. Marko Asensio je odlično centrirao u kazneni prostor, a Benzema je sjajno reagovao i glavom "smestio" loptu u mrežu.

To je ujedno bilo i poslednje uzbuđenje u prvom poluvremenu. U nastavku je Atletik pokušavao da izjednači, a u nekoliko navrata bili su izarazito blizu. Injaki Vilijams je čak i uspeo da zatrese mrežu, ali je pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije.

U samom finišu meča, Madriđani su stavili tačku na meč. Kros je dočekao loptu na dvadesetak metara od gola, i odličnim udarcem pogodio "malu mrežu", čime je potvrdio pobedu Reala.