≫

Piksijeva superligaška Srbija potukla Amere u Los Anđelesu posle preokreta, Ilić pogodio iz slobodnjaka!

Selektor mogao da vidi čime raspolaže domaće takmičenje i može biti zadovoljan viđenim

• 13
srbija amerika Foto: Tanjug/Ap

Srpska fudbalska reprezentacija sastavljena od superligaških aduta plus trio iz MLS lige Joveljić, Veselinović i golman Petrović, pobedila je u prijateljskoj utakmici kombinovanu selekciju Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 2:1 (1:1) protekle noći na stadionu u Los Anđelesu.

Strelci za selekciju Dragana Stojkovića Piksija bili su Luka Ilić u 43. minutu i Veljko Simić u 46.

Prethodno, u 29. minutu, vođstvo Amerikancima, u jeku njihove inicijative, doneo je Brendon Vaskez lepim udarcem glavom u dalji ugao našeg gola.

Srbija je počela meč u sledećem sastavu:

Đ. Petrović, N. Petrović, Veselinović, Topić, Petković, Lučić, Mijailović, Veselinović, Stojić, Ilić, Simić, Joveljić.

Najlepši trenutak utakmice bio je gol igrača TSC-a Luke Ilića, brata Ivana Ilića, koji je nedavno dogovorio transfer iz Verone u Marselj. Luka je pokazao da polako ali sigurno sustiže brata efektnim golom iz slobodnog udarca kada je prevario "zid" Amerikanaca, i golmana domaćeg tima, i smestio loptu u donji desni ugao - za poravnanje na utakmici.

Za Srbiju su još igrali Rosić, Štulić, Pantović, Ivezić, Damjanović i Bijelović.

Naša selekcija je uspela da održi prednost na svojoj strani u nastavku meča i da zabeleži lepu pobedu koja će ovim momcima koji su se kalili na domaćim terenima, ostati u najlepšem sećanju.

U nastavku pogledajte i najzanimljivije detalje sa meča koji je sa tribina pratio veliki broj Srba iz Los Anđelesa i okoline.

Izlet superligaškog karavana "preko bare" definitivno je uspeo.