Milojević posustaje u trci za titulu na Kipru: Poražen u derbiju kola od Partizanovog "dželata"

Nije imao sreće bivši trener Zvezde, dok je naspram sebe imao i aktivnog fudbalera Zvezde, kao i još jednog "bivšeg"

• 0
Vladan Milojević Foto: MN Press

Vladan Milojević je nedanvno stigao na Kipar, u ekipu Apoela, krenuo je da ređa odlične rezultate, ali je sada u derbiju kola, a i prvenstva poražen od AEK-a iz Larnake sa 2:1, čime je i izgubio korak u borbi za titulu.

Razlika između ove dve ekipe je bila tek jedan bod, pa je samim tim i ovaj meč važio za utakmicu koja bi u ogromnoj meri mogla da odluči dalju trku u šampionatu, iako ima još dosta da se igra.

Kod AEK-a je čitav meč odgirao Nenad Tomović, nekadašnji srpski reprezentativac, dok je Miloš Gordić meč presedeo na klupi, a kod Apoela se od prvog minuta na terenu našao El Fardu Ben, koga je kasnije zamenio Federiko Makeda, fudbaler koji se prečestio dovodio u vezu sa Crvenom zvezdom.

AEK je na ovom meču poveo već u 2. minutu susreta preko Garsije, dok je na 2:0 povisio Faraž, čovek koji je i Partizanu postigao gol tokom letošnjih kvalifikacija za Ligu Evrope.

Nadu Apoelu je doneo Markinjos golom u 88. minutu, ali to je bio maksimum ekipe iz Nikozije.

Apoel će u narednom kolu igrati protiv Apolona, dok će AEK gostovati kod Karimotisa