Mesi dao gol za PSŽ i tako prestigao Ronalda na večnoj listi

Sveci dobili u gostima sa 3:1

• 1
Lionel Mesi Foto: AP/Tanjug

Argentinski fudbaler Lionel Mesi, golom u pobedi PSŽ-a protiv Monpeljea (3:1), "preskočio" je Kristijana Ronalda i ušao u istoriju fudbala!

Mesi je mrežu Monpeljea tresao u 72. minutu za 2;0, što mu je 697. pogodak u ligama petice. Prethodno je bio izjednačen sa Portugalcem koji trenutno nastupa u Saudijskoj Arabiji.

Mesi je prethodno u 35. minutu tresao mrežu domačeg tima, ali je taj gol poništen zbog ofsajda - dok je na istom meču Kilijan Embape dva puta promašio penal u 10. minutu. I prvobitan i ponovljeni. Zatim se i povredio i morao je napolje već u 21. minutu.

PSŽ je golovima u drugom poluvremenu srušio otpor Monpeljea, a igrač utakmice je Fabijan Ruiz. Najpre je bio strelac u 55. minutu, da bi upravo on asistirao Mesiju kod gola. Treći je delo Zaire - Emerija.