≫

Tadić drži Ajaks u borbi za titulu: Kapiten Srbije golom i asistencijom krunisao petardu "kopljanika"

• 0
Dušan Tadić Foto: Pro Shots Photo Agency / ddp USA / Profimedia

Fudbaleri Ajaksa slavili su u 20. kolu šampionata Holandije na gostovanju Kamburu sa 5:0, a strelac prvog pogotka je srpski kapiten Dušan Tadić koji je dodao i asistenciju.

Tadić je u 16. minutu na asistenciju Davija Klasena poslao loptu iza leđa golmana domaće ekipe.

Bergajs je sa dva gola povisio na 3:0, a kod drugog mu je asistirao upravo Tadić.

Srbina je u 73. minutu zamenio Brobi koji je šest minuta kasnije postigao prvi od svoja dva gola do kraja meča.

Vraća se Dušan polako u formu, jer je i na prošlom susretu bio strelac Ekselsiora u pobedi od 4:1.

Ajaks je pobedom stigao na dva boda od vodećeg Fejenorda koji ima i meč manje, a ispred "kopljanika" je još AZ Alkmar koji ima bod više.