Skudeto je sve bliže: Napoli preskočio još jednu prepreku, Kvaradona i Osimen ponovo kobni po protivnika

Napoli je tako nastavio da gazi ka dugo čekanoj tituli i sada, sa 56 osvojenih bodova zauzima prvo mesto, sa čak 16 bodova više u odnosu na Inter i Romu, iako će Inter svoj meč odigrati u večernjem terminu protiv Milana.

• 0
Specija - Napoli Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Napolija nastavili su put ka dugo čekanoj tituli, savladavši na gostujućem terenu ekipu Specije sa 3:0, u okviru 21. kola Serije A.

Prvo poluvreme je bilo dosta mirno i bez pravih prilika, iako je Napoli potpuno kontrolisao dešavanja na terenu i držao loptu u nogama tokom, gotovo čitavog poluvremena.

Već na samom startu drugog dela igre, stvari su se znatno promenile. Igrao se 46. minut, kada je Arkadijuš Reca zahvatio loptu rukom u svom kaznenom prostoru, a glavni arbitar je pokazao na belu tačku. Precizan sa jedanaest metara bio je Kviča Kvaračkelija, pogodivši uz desnu stativu.

Nastavila se dobra igra Napolitanaca, te je u 68. minutu to krunisao, ko drugi, nego Viktor Osimen. Sjajno se snašao u gužvi u kaznenom prostoru nigerijski napadač, i glavom poslao loptu u praznu mrežu.

Svega pet minuta bilo je dovoljno fudbalerima u plavim dresovima da ponovo zatresu mrežu, a novi pogodak bio je delo već uigranog tandema - Kvaradona - Osimen. Iskoristio je Kvaračkelija grešku protivničkih defanzivaca, i uposlio usamljenog Osimena, kojem nije bilo teško da smesti loptu u mrežu, čime je postavljen konačan rezultat.