Rapsodija Srba: Vlahović dva puta, Kostić jednom u metu, Juventus na pogon "orlova" se diže iz pepela!

Ovo je bilo potrebno Vlahogolu, ali i Filipu

• 8
FK Juventus - FK Makabi, Dušan Vlahović Foto: Tanjug/AP/Fabio Ferrari/LaPresse

Fudbaleri Juventusa savladali su Salernitanu u 21. kolu Serije A sa 3:0, a pogoci su delo srpskih reprezentativca Dušana Vlahovića i Filipa Kostića.

Vlahović je imao problema sa povredama i sa formom, uklopio se u sivu sliku "stare dame" koja je bodovno kažnjena i sada je čak i Evropa u granicama čuda.

Sada, u 25. minutu je mladi Mireti pametno ostavio nogu i inicirao kontakt sa Kaviljom, a sudija nije imao nedaumica da dosudi jedanaesterac.

Loptu je uzeo Dušan koji je šutirao precizno u desni ćošak i pogodio malu mrežu, tako da Očoa nije imao nikakvih šansi.

Da se upotpuni srpska dominacija, Vlahović je asistirao za Filipa Kostića koji je izašao na golmana i poslao loptu u mrežu u prvom minutu nadoknade prvog dela igre.

Da se upotpuni srpska priča, Dušan je u 47. minutu ponovo pogodio, sada na dodavanje Fađolija i to je ono što želimo da vidimo od "orlova".

Još 15. oktobra je poslednji put Vlahović pogodio za torinsku damu, a nakon toga je kuburio sa povredama, da bi sa njima krenuo u mundijalsku ludnicu sa Srbijom.

Dobio je određene minute u Kataru, a nakon toga je ponovo morao da pauzira, ne svojom voljom i voljom trenera.

Vratio se krajem januara protiv Monce, a zatim je odigrao sat vremena protiv Lacija, ali nije bilo prevelikog učinka.

Ovo je prilično bitno za Vlahovića čiji kvalitet je nesporan, pa bi ovaj gol protiv Salernitane mogao da ga vrati na pravi put.