Junajted bolji na popravnom protiv Lidsa: Rašford i Garančo slomili domaće na Eland Roudu za drugo mesto

Ipak, Siti će imati dve šanse da ih "zaobiđe"

• 1
Markus Rašford Foto: Tanjug / AP

Fudbaleri Mančester junajteda odigrali su daleko bolje u drugom meču protiv Lidsa u samo četiri dana, ovoga puta na Eland Roudu. Ruku na srce, tim Erika ten Haga je odigrao dosta smirenije i strpljivije i u samoj završnici slomio je domaće fudbalere - 0:2 (0:0).

Može se reći da su do pred sam kraj fudbaleri Junajteda i Lidsa bili gotovo u egalu. I jedni i drugi su imali šanse za gol, od toga Krajsensio Samervil, Luk Ejling i Venston Mekeni najbolje za domaće, a Markus Rašford i Bruno Fernandeš za goste.

Na kraju, u 80. minutu je konačno probijen bedem jedne od odbrana. Markus Rašford je uspeo da isprati odličan centaršut koji mu je poslao Luk Šo ida glavom skrene loptu u prazan deo mreže.

Samo pet minuta kasnije, još jedna dobra akcija Đavola. Vaut Veghorst je dodao loptu do Alehandra Garanča u 85. minutu, a ovaj je rešio meč na "Eland Roudu". Junajted je do kraja mogao da trijumfuje i ubedljivije, ali mu je neprijatelj bila VAR tehnologija.

Prvo su sudije iz sobe poništile gol Markusa Rašforda u 90. minutu, a samo tri minuta kasnije i Vauta Veghorsta. Oba puta zbog ofsajd pozicije.

Junajted je sada drugi na tabeli Premijer lige sa 46 bodova, jednim više od gradskog rivala Sitija, koji ima i dva meča manje. Ispred je Arsenal koji beži pet bodova i takođe ima dva meča manje od Đavola.