≫

Olanjinka sa dva gola vodio Slaviju do pobede: Novi fudbaler Zvezde "rešeta" u Češkoj

Podsetimo, Olanjinka je bio strelac i u 18. kolu, kada je pogodio protiv Pardubica

• 4
Piter Olanjinka Peter Olayinka

Fudbaleri Slavije iz Praga savladali su ekipu Slovackog rezultatom 2:0, u okviru 21. kola češkog šampionata.

Dres Slavije nosi i Piter Olanjinka, koji će na leto postati i zvanično fudbaler Crvene zvezde. Upravo nigerijski napadač doneo je pobedu Slaviji, a prvi gol dao je već u 12. minutu, kada je pogodio na asistenciju Kristosa Zafeirisa.

Ispratio je centaršut posle kornera Olanjinka, i glavom poslao loptu u mrežu, za ranu prednost Slavije.

Nije se tu zaustavio Nigerijac, već je pogodio i u 74. minutu, kada je dočekao odbijanac pred golom i bez problema smestio loptu u praznu mrežu, čime je i postavio konačan rezultat.

Podsetimo, Nigerijski internacionalac je potpisao predugovor sa Zvezdom, i na leto će, po isteku ugovora sa Slavijom, postati novi fudbaler kluba iz Ljutice Bogdana.