Seltik "uhapsio Policajce" i osvojio Liga Kup: Zeleno-beli na japanski pogon došli do prvog trofeja u sezoni

Seltik je tako došao do 21. pehara Liga Kupa u istoriji

• 0
Kjogo Furuhaši, Seltik Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Seltika savladali su ekipu Rendžersa rezultatom 2:1, i tako došli do trofeja škotskog Liga Kupa.

Mnogo bolje delovali su zeleno-beli u prvih 45 minuta, što su na kraju uspeli da krunišu tek minut pred odlazak na pauzu. Igrao se 44. minut kada je Kjogo Furuhaši, iskoristio dodavanje sa levog boka, i pogodio mrežu, i to nakon dve promašene prilike.

Rendžers je bolje otvorio drugo poluvreme, ali je i uprkos pokušajima Kenta i Sakale izostao pogodak. Kent je pogodio stativu, dok je Sakala zatresao samo spoljni deo mreže. Seltik je to znao da kazni već u 56. minutu, kada je po drugi put pogodio Furuhaši. Ispratio je dodavanje Hatatea i krunisao lepu akciju pogotkom.

"Policajci" su uspeli da smanje nakon osam minuta u nastavku, kada se u strelce posle gužve pred golom upisao Alfredo Morelos. Ipak, to nije bilo dovoljno za preokret, te je Seltik tako došao do 21. pehara Liga Kupa u istoriji.