Dao projektil za pobedu, pa zaplakao: Odavno ovako lep gol nismo videli u srpskom fudbalu

Kolubara je ovom pobedom preskočila Radnički 1923 i zauzela 8. mesto na tabeli

• 2
Kolubara - Javor Printscreen: ArenaSport TV

Fudbaleri Kolubare iz Lazarevca su na domaćem terenu savladali ekipu Javora sa 1:0, u okviru 24. kola Superlige Srbije.

Dosta tvrda utakmica viđena je u Lazarevcu, a domaća ekipa je i pored toga delovala bolje na terenu. Ipak, pogodak nije viđen tokom prvih 45 minuta, već je najveće uzbuđenje usledilo u nastavku.

Već na startu drugog dela meča, viđen je najlepši detalj na utakmici. Vanja Ilić je primio dodavanje na preko dvadeset metara udaljenosti, a potom je napravio nekoliko koraka i "ispalio" dalekometni "projektil", koji je završio ispod prečke.

Doasta uzbuđenja viđeno je u nadoknadi vremena, kada je Gigić pogodio mrežu, ali je pomoćni arbitar signalizirao nedozvoljenu poziciju. Nakon VAR provere, Nenad Minaković je potvrdio tu odluku, te je pogodak Javora poništen.

Tim iz Lazarevca je ovim trijumfom došao do 29. osvojenog boda, i sada se nalazi na osmom mestu sa dva boda više od kragujevačkog Radničkog. Javor je nakon ovog poraza ostao na 11. poziciji, sa 23 osvojena boda.