Haos zbog gola u 99. minutu i bizarnog pravila: Domaćin hteo da linčuje sudije, policija utrčavala na teren

Na kraju su sudije i same morale da se brane

• 0

Neverovatne scene viđene su prethodne noči u Brazilu, u okviru tamošnjeg Kupa, kada je došlo do masovne tuče posle utakmice između Sergipea i Botafoga!

Sergipe, inače četvrtoligaš, bio je na korak da izbaci renomiranog rivala iz takmičenja, ali su onda primili gol posle kornera u 99. minutu. Iako je na semaforu stajalo 1:1, bizarno pravilo po kom bolje rangirani tim ide dalje u slučaju remija došlo je glave domaćinu.

Gol Botafoga izazvao je haos na terenu, praktičnos e spremao linč za sudije koje su sačekale spas u vidu ulaska policije na teren. U celom tom metežu jedan od pomoćnih sudija se branio i zastavicom je udario predsednika Sergipea u glavu i raskrvario ga.