Siti dobio rat s Njukaslom, Haland naišao na tvrdo i ušao u ozbiljan klinč

Građani došli do trijumfa u 26. kolu Premijer lige

• 0
FK Mančester Siti,FK Njukasl, Erling Haland Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Njukasl u jednom od derbija 26. kola Premijer lige sa 2:0. Golove za šampiona Engleske postigli su Fil Foden u 15. i Bernardo Silva u 67. minutu.

Siti je ranim golom "otvorio" Njukasl, koji ima najbolju odbranu lige. Ipak, protiv brutalnog napada i mašinerije Pepa Gvardiole nisu uspeli da sačuvaju mrežu ovoga puta

Njukasl se nije predavao nakon ranog gola, imali su i nekoliko dobrih prilika, ali je odbrana Sitija bila snažna i nije dozvolila "Svrakama" da postignu gol i zakomplikuju meč.

Gvardiola je u 65. minutu napravio ključnu izmenu, uveo je u igru Bernarda Silvu umesto Kevina de Brujnea, a on mu je samo dva minuta kasnije vratio golom uz asistenciju Erlinga Halanda.

Haland je u jednom momentu imao i klinč sa Denom Burnom, koji ga je vukao za dres, pa su obojica dobili žuti karton.

Bio je to konačan rezultat, a Siti posle ove pobede ima 58 bodova i stavio je Arsenal pod pritisak pred njihov meč na Emirejtsu protiv Bornmuta.