≫

Jović ušao sa klupe i za šest minuta "rešio" Milan: Srbin ume, Srbin zna, samo mu treba šansa

Sjajno je istrčao Luka kontru

• 15
Luka Jović, FK Fiorentina Foto: Giacomo Morini / Shutterstock Editorial / Profimedia

Srpski reprezentativac Luka Jović bio je strelac za Fiorentinu u meču protiv Milana u Firenci za 2:0 i potvrdu pobede domaćeg tima koja je na kraju samo prepolovljena od strane gostiju (2:1).

Jović je ponovo meč počeo sa klupe, Kabral je krenuo od starta, a upravo su se ova dvojica igrača zamenila u 81. minutu, da bi Luka samo šest minuta potom sjajno istrčao kontru i glavom pogodio mrežu "rosonera".

Čekao je Luka trenutak i dočekao ga vrlo brzo pošto je kročio na teren, osetio je momenat za sprint a mora se reći i da ga je saigrač Dodo fenomenalno uposlio, gotovo "spojio sa golom" tako da je Joviću preostao lakši deo posla.

Fiorentina je povela u 49. minutu preko Gonzalesa sa penala.

Nikola Milenković je čitav meč presedeo na klupi, dok je Aleksa Terzić bio van protokola zbog povrede.

Strelac za goste duboko u nadoknadi vremena bio je Teo Ernendez, bio je to ujedno i najlepši trenutak utakmice ali slaba je to uteha za goste koji su propustili priliku da se eventualnom pobedom dograbe drugog mesta. Ovako, ostaju na deobi trećeg mesta sa Interom.