Joveljić nastavlja da "rešeta" po SAD: Postigao je gol već u prvom kolu nove sezone MLS lige

Ispostavilo se da je to bio samo utešni gol za tim iz Kalifornije

• 1
Dejan Joveljić, LA Galaksi Foto: USA TODAY Network / ddp USA / Profimedia

Nova sezona MLS počela je u Sjedinjenim Američkim Državama, a Dejan Joveljić ostao je prvi svojim starim navikama. Ponovo je uspeo da zatrese mrežu i to za vođstvo svog tima, ali odbrana noćas nije uspela da se odbrani od Dalasa, pa je viđen poraz Galaksija - 3:1 (1:1).

Srbin je zatresao mrežu u 35. minutu. Igrači Galaksija su se zaista dobro dodavali, sve dok lopta nije stigla do Alvaresa, koji se nalazio na desnoj strani terena. On je na petercu uspeo da uoči Joveljića koji je bio sam i samim tim nije imao problema da prosledi loptu u mrežu.

Inače, pred sam početak meča i dolazak u Teksas, Joveljić se pohvalio kako je u avionu na putu igrao šah, koji obožava, pa nema sumnje da je to doprinelo njegovoj fokusiranosti na igru.

U nastavku utakmice, nažalost, Dalas je preko Verdaska u drugom minutu nadoknade prvo stigao do izjednačenja, a potom i do pobede, pošto je dva puta mrežu tresao Hesus Fereira.

Naredno kolo donosi novo gostovanje za tim iz Los Anđelesa, koji ide na put Sporting Kanzas Sitiju za sedam dana.