"Gori" Amsterdam zbog Dušana Tadića! Sjajan gol kapitena Srbije u najvažnijem derbiju Holandije

Kad je najbitnije, tu je kapiten!

• 3
Dušan Tadić Foto: Pro Shots Photo Agency / ddp USA / Profimedia

Dušan Tadić je postigao gol u velikom derbiju Holandije, gde je u 37. minutu doneo Ajaksu prednost od 2:1 protiv Fejenorda.

Ovaj "Klasiker" je posebno bitan, jer je u pitanju i direktna borba za titulu, jer gosti iz Roterdama imaju tri boda prednosti u odnosu na Ajaks, pa je "Kopljanicima" pobeda imperativ.

I nije počelo dobro za Ajaks, jer je Fejenord preko Himeneza poveo već u petom minutu. Ali, Alvarez je u 17. minutu posle kornera koji je izveo Berhajs poravnao rezultat, a potpuno ludilo na tribinama Johan Krojf arene doneo je kapiten Ajaksa i reprezentacije Srbije, kada je iskoristio sjajno proigravanje Bergvajna, šutirao je iz prve precizno i po zemlji i pogodio gol za veliko slavlje domaćih navijača.

Ovim golom Tadić je na najbolji mogući način najavio i reprezentativnu pauzu, jer će uskoro braniti boje Orlova u duelima protiv Litvanije 24. marta, a potom i Crne Gore 27. marta u Podgorici.

Pogledajte i kako je Tadić pogodio mrežu Fejenorda u jednom od najvažnijih derbija u holandskog fudbala.