Pao rekord švajcarskog fudbala usred Srbije: Najbrži het-trik reprezentacije viđen na "Karađorđu"

Renato Štefen će dobro upamtiti gostovanje u novom Sadu

• 0
Renato Steffen Foto: Tanjug/AP

Fudbalska reprezentacija Švajcarske imala je još jednom prijatno iskustvo vezano za Srbiju, ovog puta je gostovala u našoj zemlji zbog sankcija UEFA prema Belorusiji, i ubedljivo je porazila rivale rezultatom 5:0.

Trostruki strelac na meču odigranom u Novom Sadu bio je krilni igrač Lugana Renato Štefen, koji je to uspeo da učini već do 30. minuta utakmice!

To je i novi rekord švajcarskog fudbala.

Niko pre Štefena nije za tako kratko vreme uspeo da upiše het-trik u reprezentativnom dresu. On je već u 4. minutu pogodio prvi put, već u 17. je bilo 2:0, da bi zaista efikasnu partiju zaokružio u 29.