≫

Kad čovek pomisli da Benzema ne može bolje od svega do sada: Het-trik za 7 minuta, uz majstorske makazice

Real gazi, Francuz pokazao ubilački instinkt

• 1
karim benzema Foto: Tanjug/Ap

Real Madrid je pokazao moć u meču sa Valjadolidom, već do poluvremena je napunio mrežu gostiju sa "Zorilje" pri čemu je nenadmašni Karim Benzema imao svoj šou. Od četiri gola koja su viđena za 45 minuta, Francuz je postigao tri, i to za samo sedam minuta!

Na kraju, trijumf je overen sa još dva gola u nastavku meča - 6:0.

U 29. i 32. minutu Benzema je dizao na noge navijače, a u 36. ih je bacio u delirijum fenomenalnom reakcijom pred golom Valjadolida kada je "makazicama" smestio nabačenu loptu u gol.

Prilično dobar učinak za Benzemu s obzirom na to da je trenutno na ramazanskom postu.

Francuz se tako sa ova tri gola probio na drugo mesto liste strelaca, tri gola je sada iza lidera Levandovskog i nema sumnje da će ovaj duel, ako već nije borba za titulu, biti ono najzanimljivije za pratiti do kraja sezone.

Real će ovom pobedom ublažio zaostatak za Barselonom na 12 bodova, sedam kola pre kraja sezone.

Katalonci su dan ranije, kod Elčea, bili takođe ubedljivi (4:0) i nastavili da grabe ka tituli.