≫

Engleskinje pred 80.000 ljudi osvojile "Finalisimu": Spektakl u režiji žena, Brazilke poklekle posle penala

Moćan prizor u hramu fudbala

• 2
Fudbal žene Engleska Brazil Finalissima Foto: Tanjug/AP

Ženska fudbalska reprezentacija Engleske pobedila je selekciju Brazila posle boljeg izvođenja jedanaesteraca rezultatom 4:2, nakon što je u regularnom delu (nije bilo produžetaka) meč završen egalom 1:1.

Tako su Engleskinje evropskoj kruni pridodale i pehar "Finalisima" koji se prvi put dodelio pobedniku meča između Evropskih šampionki i prvakinja Južne Amerike.

Strelci tih golova u okviru 93 minuta bile su Ela Tun za domaće i Andresa Alveš za gostujuće igračice koje su do spasa stigle baš u smiraj meča, pred sam kraj nadoknade vremena.

Drama je bila na vidiku, odluka prvog šampiona "Finalisime" morala je pasti tek nakon boljeg izvođenja penala.

Na penal ruletu, reprezentativke Egleske bile su uspešnije, sigurnije i preciznije, a konačan udarac Brazilkama zadala je Kloe Keli, devojka koja je bila i junakinja minulog Euro finala kada je takođe pogodila za trijumf na istom mestu prethodne godine.

Tada su Engleskinje savladale Nemačku i kvalifikovale sa za "Finalisimu".

U nastavku pogledajte slike velike pobede i slavlja Engleskinja pred 83.000 navijača na londonskom Vembliju.