Stanković ne planira da se povuče uprkos padu na dno Serije A: "Ostajem, imamo obavezu da budemo tim do kraja"

Izgubio je nekadašnji trener Crvene zvezde sa svojom Sampdorijom danas i od Kremonezea

• 5
Dejan Stanković Foto: Fabrizio Carabelli / ipa- / Sipa Press / Profimedia

Fudbaleri Sampdorije nastavili su sa potpunim potonućem, pošto su danas na svom stadionu poraženi i od poslednjeplasiranog tima Serije A, Kremonezea, tako da su sada faktički oni postali nosioci fenjera u prvom rangu u Italiji - 2:3 (1:1).

Nije delovalo da će biti tako, Sampdorija je dva puta na tom meču imala i prednost od jednog gola, ali je Kremoneze šokirao sve prisutne na stadionu "Luiđi Feraris" u 95. minutu utakmice, pošto je baš tada Sernikola postigao gol za pobedu gostiju.

U konačnom zbiru teško da će im on išta značiti, jer imaju deset poena manje od Specije koja je prva iznad crte, ali Kremoneze je dodatno dodao so na ranu Dejana Stankovića, koji je pod sve većim pritiskom u ekipim Sampdorije. Međutim, ne planira da se povuče.

- Ostajem da se borim sa njima, imamo obavezu da budemo tim do kraja - rekao je Stanković za italijanske medije.

Kaže da je i sam šokiran razvojem situacije u završnici utakmice. Mada nije prvi put da Sampdorija tako prosipa bodove u Seriji A.

- Žao mi je. Nisam očekivao takvu završnicu utakmice. Momci su dali maksimum. Odigrali su dobru utakmicu, izuzev poslednjih deset minuta - dodao je Stanković.