Majstorija Sergeja rastužila Kostića i Vlahovića, Lacio dobio Juventus u derbiju Serije A

Fenomenalan pogodak našeg reprezentativca pred kraj prvog poluvremena

• 5
Sergej Milinković Savić Foto: AP/Tanjug

Veliki italijanski derbi između Lacija i Juventusa pripao je domaćem timu koji je slavio rezultatom 2:1 i učvrstio se na drugom mestu Serije A!

Strelac jednog od ta dva gola Lacijala bio je  maestralni Sergej Milinković-Savić u 38. minutu. Primio je SMS sjajno loptu na svoje grudi, a onda je udario po voleju, što je bilo neodbranjivo za golmana Juventusa, a ceo stadion mogao je da počne sa slavljem.

Sačekalo se posle toga još par trenutaka, ali VAR soba nije imala dodatne zamerke, pa je gol ostao na snazi.

Prednost Lacija trajala je samo četiri minuta, jer je Rabio posle kornera Juvea izjednačio rezultat na 1:1.

Međutim, domaćin je već u 53. minutu došao do nove prenosti. Viđena je sjajna akcija i lopta sa desne strane za Luisa Alberta, ovaj je majstorski petom samog ostavio Zakanjija koji je zatresao mrežu za veliki trijumf. Zakanji je i u 57. još jednom pogodio, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Kada su u pitanju Dušan Vlahović i Filip Kostić, srpski reprezentativci u taboru Juventusa, obojica su teren napustili u 63. minutu - bez nekog zapaženog učinka.

Lacio sada ima 58 bodova, pet više od trećeplasirane Rome, dok je Juve ostao na 44 i osam zaostaje za Milanom i mestom koje vodi u LŠ sledeće sezone.