Spektakularne odbrane srpskog golmana u derbiju: Neverovatnim paradama skreće pažnju Piksiju

Aleksandar Jovanović briljirao je na golu

• 3
Aleksandar Jovanović Printskrin: Instagram.com/ajovanovic_26

Fudbaleri Apolona savladali su APOEL u derbiju kiparskog prvenstva i pobedili su ih u 30. kolu sa 2:0.

Golove za goste iz Limasola postigli su Kirjaku i Pitas, ali je junak meča bio srpski golman Aleksandar Jovanović.

On je imao nekoliko izvanrednih odbrana i na kraju je sačuvao mrežu.

Posebno spektakularna bila je parada u 43. minutu, kada je odbranio opasan udarac glavom koji je išao pod prečku. Izvio se koliko je bio dug i vrhovima prstiju zakačio loptu, koja je kasnije završila na prečki i odbila se u polje. Imao je još jednu vrhunsku intervenciju u drugom poluvremenu, kada je odbranio izvanredan udarac Federika Makede.

APOEL posle ovog kiksa u opasnosti da će ga Aris stići na tabeli jer ima meč manje. Apolon je preskočio Pafos i sada je na četvrtom mestu.

Inače, Jovanović je u prošlosti često dobijao pozive u reprezentaciju Srbije, doduše uglavnom kao rezervni ili treći golman, a imao je samo jedan meč za prvi tim.

Možda ovakve nejgove partije i odbrane skrenu pažnju i selektoru Draganu Stojkoviću Piksiju da ponovo razmisli o tome da ga pozve.