Račić zablistao u portugalskom Kupu: Majstorija sa distance, pa rutinska "egzekucija" sa penala

Blistao je nekadašnji fudbaler Crvene zvezde

• 2
Uroš Račić Printscreen: Twitter/ @ProximaJornada1

Iako su ga mnogi portugalski mediji već "preselili" u Valensiju, Uroš Račić je pokazao da itekako zasluženo nosi dres Brage.

Naime, reprezentativac Srbije je bio dvostruki strelac u ubedljivoj pobedi njegovog tima na gostujućem terenu protiv Nacionala sa 5:0, u okviru prve utakmice polufinala Kupa.

Račić je doveo svoj tim do prednosti u 25. minutu, kada je sa dvadesetak metara pravim projektilom "načeo" mrežu domaćih. U međuvremenu je pogodio i Pici, a u 53. minutu Račić je sa bele tačke još jednom zatresao mrežu i tako kompletirao sjajnu partiju.

Do kraja se u dva navrata u strelce upisao i Simon Banza, a Braga je tako došla nadomak finala nacionalnog Kupa. U drugom dvomeču, snage će odmeriti Famalikao i Porto.