≫

Nestvarni Haland izjednačio Salahov rekord: Norvežanina gol deli od novog dostignuća

Nestvarno deluje igra norveškog centarfora

• 5
Erling Haland, FK Mančester Siti Foto: Tim Goode / PA Images / Profimedia

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su ekipu Lestera sa 3:1, u okviru 31. kola engleske Premijer lige.

Ključna figura u novom trijumfu "Građana" bio je i ovog puta norveški napadač, Erling Haland, kojem je svega 45 minuta bilo dovoljno da reši utakmicu.

Igrao se deveti minut, kada je pogodio Džon Stons na asistenciju Rodrija, a onda je na scenu stupio gorostasni napadač. Prvo je Haland u 13. minutu uspešno realizovao jedanaesterac, ali nije se ni tu zaustavio, već je i u 25. minutu ponovo zatresao mrežu posle dodavanja Kevina De Brujnea.

Ihenačo je samo uspeo da smanji, čime je postavio konačnih 3:1. Haland je sa ova dva pogotka izjednačio rekord po broju postignutih golova u Premijer ligi u jednoj sezoni, koji je držao Mohamed Salah, sa 32 pogotka.

Ipak, treba napomenuti da Norvežanin ima još sedam mečeva do kraja sezone, te je sasvim izvesno da Haland postane apsolutni rekorder lige.  Siti je ovim trijumfom došao do 70. osvojenog boda, i nalazi se na drugom mestu sa tri boda i utakmicom manje od Arsenala.

Sa druge strane, Lester se grčevito bori za opstanak i nalazi se na 19. poziciji sa 25 bodova.