Senzacija! Hajduk iz Splita u finalu Lige šampiona, izbacili Milan i na korak su od evropskog trona

Neverovatna partija mladih fudbalera sa obala Dalmacije, koji će pokušati da ispišu najlepše stranice istorije ovog kluba

• 4
FK Hajduk Split Foto: Ante Cizmic / Cropix / Profimedia

Epski podvig u Ligi šampiona za mlade! Fudbaleri Hajduka iz Splita plasirali su se u veliko finale ovog takmičenja, pošto su danas slavili i izbacili slavni Milan na stadionu u Ženevi - 3:1 (0:0)!

Apsolutno neverovatno zvuči podatak da će se tako za titulu boriti hrvatski klub i AZ Alkmar, koji je u drugom polufinalu savladao portugalski Sporting posle penala.

Hajduk je na putu do finala prethodno izbacio Šahtjor iz Donjecka, Mančester siti, Borusiju Dortmund, a sada i Milan. Prosto je neverovatno da su to uspeli da urade.

Ali očigledno je da im je svaka pobeda davala dodatno samopouzdanje. Danas su poveli golom mladog Jerea Vrcića u 51. minutu, a već 18 minuta kasnije su duplirali prednost posle pogotka Rokasa Pukštasa.

Ni to nije bio kraj! U 76. minutu je Hajduk smestio i treći put loptu u mrežu i to preko Šimuna Hrgovića, da bi do kraja Milan ipak stigao do počasnog pogotka u Zerolija u 83. minutu.

Finale je na programu već za tri dana na stadionu u Ženevi, kada ćemo saznati da li će se Hrvati popeti na krov Evrope.