Gorke suze navijača Napolija: Salernitana u 84. minutu pokvarila feštu, odlaže se proslava titule!

Moraće da pričekaju još malo svi kojima je ovaj klub u srcu

• 2
FK Napoli Foto: Tanjug / AP

Fudbaleri Napolija moraće da pričekaju barem još jedno kolo kako bi proslavili šampionsku titulu u Seriji A! Iako je sve bilo otvoreno da se već danas slavi na stadionu "Dijego Armando Maradona" posle pobede Intera nad Lacijom, Salernitana je rešila da sve to "pokvari" gol0m u 84. minutu susreta - 1:1 (0:0).

Posle mirnog prvog poluvremena, Napoli je stigao u vođstvo u 62. minutu što je uslovilo ogromno slavlje navijača, pa su se oko samog stadiona začuli i pucnji i vatromet. Činilo se da je to to i da će domaći tim danas zasigurno doći do pobede nakon vodećeg pogotka Olivere.

Međutim, nije ovo bio "buen dia" za Napoli, koji je upravo golom Dije u 84. minutu ispustio vođstvo i posledično i pobedu, osvojivši samo bod pred svojim navijačima za gorke suze i odlaganje proslave. U nadoknadi vremena je čak Salernitana ostala i Souze koji je dobio crveni karton van terena.

Situacija na tabeli je sada takva da Napoli ima 79 bodova na prvom mestu, odnosno 18 više od Lacija koji je drugoplasirani. Teoretski, Lacio bi morao da dobije svih šest mečeva do kraja, a Napolitanci da izgube sve, kako bi postali šampioni.

Sa druge strane, Salernitana je na sigurnom 14. mestu sa 34 boda, sedam više od zone ispadanja.