Tadić ostao bez trofeja Kupa Holandije, Ajaksu ponovo PSV došao glave, očajna penal serija na De Kajpu

Došlo se do penal serije, a kapiten Ajaksa Tadić je golom otvorio priču

• 2
Dušan Tadić, FK Ajaks Foto: ANP / ddp USA / Profimedia

Fudbaleri PSV-a još jednom u svojoj dugoj istoriji postali su vlasnici trofeja Kupa Holandije pošto su u finalu takmičenja savladali Ajaks našeg Dušana Tadića nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca sa 3:2. U 120 minuta bilo je 1:1.

Ajaks već duži period ima velikih problema protiv PSV-a, u poslednja četiri duela sve sami porazi.

Sada, na De Kajpu, gde se igralo finale Kupa, nije bio poraz nakon 90 minuta, ali je na kraju svakako zabeležen neuspeh.

"Kopljanici" su poveli autogolom Brantvajta u 43. minutu, a praktično su nagrađani za mnogo bolju igru u prvom poluvremenu gde su držali čak 73 odsto loptu.

Situacija se znantno menja u drugom delu igre, pa tim iz Ajndhovena uspeva da nađe balans i da u 67. minutu izjednači preko Torgana Azara.

Došlo se do penal serije, a kapiten Ajaksa Tadić je golom otvorio priču.

Nastavilo se pogotkom Azara, a onda su viđena četiri promašaja, po dva na obe strane - Brobija i Timbera, te Ramalja i Sangarea.

Odlučujući promašaj delo je Alvareza koji je "kriminalno" izveo po sredini, golman Dromel ga je pročitao i samo ostao u mestu.

Sve u svemu, Ajaks nastavlja da pati protiv PSV-a koji ga je sada koštao i trofeja.