Imamo meč godine: Izgubili 4:0, pa u revanšu dobili 5:1 i na penale prošli dalje

Kakva ludnica u engleskoj Ligi 1

• 3

Fudbaleri Šefild Venzdeja kreirali su najveći preokret u istoriji engleskog fudbala, jer su posle poraza od 4:0 u prvoj utakmici uspeli da se plasiraju u finale doigravanja za ulazak u Čempionšip.

Niko Šefildu nije davao ni promil šanse nakon što ih je Piterboro dobio sa 4:0 u prvom duelu polufinala, da bi u četvrtak veče uspeli da trijumfuju 5:1 posle produžetaka i prođu na penale.

Vodili su 2:0 na poluvremenu, potom su četvrti gol dali u 98. minutu, ali su potom u 105. doživeli novi šok. Gosti su autogolom došli do 4:1, međutim, izdržali su samo sedam minuta i u 112. na semaforu je stajalo 5:1.

Tako je i ostalo, pucali su se penali, a tamo je domaćin svih pet puta bio precizan. Sada čekaju boljeg iz duela Barnsli - Bolton, u majstorici na Vembliju.