≫

Frajburg "preživeo" Vukove i ostao u trci za Ligu šampiona

Volfsburg odolevao punih 70 minuta, presudili im rezervisti nakon pet minuta u igri

• 0
FK Frajburg Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Frajburga pobedili su Volfsburg 2:0 na otvaranju 33. kola nemačke Bundeslige.

Ekipa iz pokrajine Baden-Virtemberg je kontrolisala igru skoro čitavih 90 minuta, ali su na pravu šansu čekali skoro sat vremena kada je Salijev pokušaj zaustavio Kastels. Belgijski golman se istakao i u 69. posle udarca Linharta. Minut kasnije ključne poteze izvršio je trener domaće ekipe Štrajh ubacivanjem Kristijana Gintera i Petersena.

Dve asistencije zabeležio je Salai u 71. i 75. minutu za dva fudbalera koja su malo pre toga kročila na teren i to je bio konačan rezultat dvoboja. Do kraja meča crveni karton zaradio je Hofler i Marmuš je propustio da ublaži poraz u petom minutu sudijske nadoknade.

Frajburg je sada bodovno izjednačen sa Union Berlinom na poziciji četiri koja vodi u Ligu šampiona, ali ekipa iz glavnog grada ima utakmicu manje i daleko bolju gol-razliku. Volfsburg na sedmom mestu ima isto poena kao šestoplasirani Bajer Leverkuzen.